Marilyn Monreo’nun Piyanosu

Marilyn Monreo Piyanosu

Marilyn Monreo’nun Piyanosu olarak bilinen Beyaz Küçük Kuyruklu Piyano.

Baby Grand olarak tanımlanır.

Aslında bu piyano Marilyn Monero’nun, Colombia Pictures’ da çalışan annesi Gladys Baker tarafından Marilyn Monreo için 2. el olarak satın alınmış, üreticisi bilinmeyen beyaz renkli parlak bir Kuyruklu Piyanodur. Kalitesi belli değildir. Bir Amerikan firması tarafından üretildiği tahmin edilmektedir.

Daha sonra Marilyn’in annesi tarafından satılan piyano büyük uğraşlar sonucu, Marilyn Monreo ünlü olduktan sonra bulunup geri alınmış ve Piyano da ünlü olmuştur.

Marilyn Monreo yaşamını anlattığı My Story adlı kitabında  “Beyaz Bir Piyanoyu Nasıl Kurtardım” başlıklı bir bölümde bu öyküyü anlatmaktadır.

Lüks Piyano için

Lüks Piyano için

Piyanoda Lüks Anlayışının Gelişimi

Klasik Piyanonun ortaya çıkışı ile beraber piyanoların tasarımında da yeni bir şekil ve renk tasarım arayışı ses kalitesi, kullanılabilirlik, ergonomi yanında yavaş yavaş kendini belli etmeye başlamıştır.

İlk tasarım diyebileceğimiz piyanolar klasik piyano benzeri ancak barok, rokoko tarzı işlemelerle süslenmiş, ağaç oymalar, kaplamalarla farklı bir görünüm verilmiş, küçük heykelcikler eklenmiş piyanolardı.  Günümüz Tasarım anlayışından farklı idi. Altın varaklar, oymalı süslemeler, ahşap ile yapılan tüm işlemeler piyanonun dış görünüşünü şekillendirmekteydi.

Saraylara, ünlü kişilere yapılan piyanolar tasarımın önünü açmaktaydı. Bir piyano kendini ifade etmek için harika bir araç olmasının yanı sıra görselliğiyle aynı zamanda güzel bir mobilyadır. Bulunduğu mekâna hem uygun olması ve oraya yeni bir katkı yapması amaçlanır.

Eski dönemlerde Steinway&Sons, Bösendorfer, Steingraeber&Söhne piyanoları işlemeli, ağaç kakmalı, oymalı desenler, figürler, heykelcikler ile dolu piyanolar yapmışlardır zamanın ruhuna ve talebine uygun olarak. Bu markalara Fransız Pleyel, Alman August Förster, Alman Schimmel, pek bilinmeyen Avusturalya’dan Stuart&Sons piyanolarını da ekleyebiliriz. Bu sayılan markalar tasarım öncesi zaten piyano dünyasında kalitelerini kanıtlanmışlardır. Klasik Konser piyanoları yanında az da olsa bu tüğr tasarım piyanolara imza atmışlardır. Günümüzde ise daha modern piyanolar tasarlanmaya başlanmıştır, klasik tasarımların yanına  daha cesur, ucu açık formlar eklenmiştir. 40yıllık geçmişi ile İtalyan Fazioli Piyanoları genç bir markadır. Ancak en cesur tasarımlara yönelerek bu alanda önemli bir yere sahip olmuştur. Bunun dışında son yıllarda başka model ve markalar da bu akımı izlemiştir.

Bu ön tanıtımla beraber tarihi gelişimi marka, model ve örneklerle inceleyeceğiz.

Zaman zaman geçmişten piyano örneklerini ele alırken yanında çok yakın tarihten çok modern piyanoları ele alacağız.

Tasarım piyanolar arasına klasik görünümlü özellikle beyaz olan piyanoları da eklemek gerekecek. Bunlar ünlüler için onların adına modellendirilmiştir. Yamaha tarafından yapılan Elton John piyanosu ve Marilyn Monreo örneğinde olduğu gibi. İleriki zamanlarda Fazioli bu adımı Otel adlarına özgü yapmıştır.

Lüksün ve Sanatın buluştuğu nokta.

Klasik Piyano ve Ötesi.

Kalitenin ve Sesin görsel bir forma büründüğü, mekana, kuruma, kişiye özel tasarımları bulabileceğiniz yer.

Tasarım boyutu yanı sıra bu piyanolar uzun süren el işçiliği ile detaylandırıldı. Tınısı ile daha eşsiz ve güçlü. Tamamen rakipsiz özgünlüğüyle akıcı bir ses sunar. Bu istisnai modeller sahiplerini sahip oldukları prestijleri ile, bulundukları yeri özel yapmaları ile ve müzisyenleri daha tuşlarına dokundukları gibi etkilemeyi başarmaktadır. Bu yönüyle gücünü ve kişiliğini ortaya çıkarır.

Bu piyanolardan hangi marka ve model seçerseniz seçin, ses kaliteleri eşsiz ve  mekana uyumları tam olacaktır.

Fazioli’den Steingraeber’e, Lucid Piyanodan Pleyel’e hepsi ses kalitesi ile kendini kanıtlamış birinci sınıf piyanodur. Kaliteden ödün vermeden görsel zevki de en üst düzeye çıkarmışlardır.  Dünyanın en iyi konser salonlarında akustiği, dayanıklılığı, ses yapısı ve kendine has tınıları ile benzersizliğini ve olağanüstü yapılarını kanıtlamış olan bu piyanolar tasarımları ile de görsel bir şölene çevirmektedir bulundukları yerleri.

İtalya’dan Fazioli Kurumlara, Otellere yaptığı özel tasarımlarla öne çıkmaktadır. Shangri La Hotel içen onun adıyla yapılan konulduğu yere tam uyum sağlayacak görsellikte tasarlanmış bir Kuyruklu Konser Piyanosudur. Fazioli Butterfly Westbank Corporation tasarımcıları tarafından tasarlanmış görüntüsü ile çok özel bir piyanodur.

Steingraeber&Söhne 170 yıllık geçmişi olan bir piyano üreticisidir. Tüm piyanoları el yapımıdır. Klasik yada tasarım olsun her piyano özeldir. Bir çok teknik özelliklerin yanında en üstün ses yapısına, akustiğe sahiptir. Barok tarzı tasarımlardan, modern tasarımlara kadar çeşitleme yapmıştır. Sidney Operası Mimarı Jorn Utzon tarafından tasarlanan ve oğlu Jan Utzon tarafından tamamlanan Steingraeber Utzon,  Bagsvaerd Kirke Kilisesinde yerini almıştır.

Lux of Art, aradığınız piyano formunu, tasarımını sizin için en üst kalitede bir araya getirir. Bu piyanolar yenilikçi, klasik ve cesur şekillerde, renklerde biçemlerde olacaktır. Özgün ve seçkin olanlara prestij ve kalite ile muhteşem bir deneyimin ürünü piyanolar sunuyoruz.

En ünlü ve kaliteli piyano üreticilerini Türkiye Distribütörü olan Kuğu Müzik tarafında yaratılan bir marka olan Luxofart klasikle yeniyi, kalite ile prestiji bir araya getiren butik ve özel tasarım piyanoları ile alanında tektir. Sizin piyanonuz da tek olacak.

İtalya’dan Fazioli 

Almanya’dan yüzlerce yılın emeği, sanatı, deneyimi ile Steingraeber&Söhne 

Alman el yapımı August Förster

İnce Fransız zevki ve estetiğinin Piyanoda şekillenen adı Pleyel Piyano

Şeffaflığıyla zerafeti birleştiren Lucid

Fransa’dan Plexi art Gary Pons

Hepsi ve daha fazlası….

İsterseniz size özel Model

Siz seçin size özel olsun.

Siz Tasarlayın biz yapalım kendi eseriniz olsun.

İhtiyacınızı, yerinizi, zevkinizi analiz edelim Tasarımcılarımız sizin için size göre tasarlasın, beğenin yapalım. Sadece sizde olsun.

Cesur olun, isteyin, Piyanonuz muhteşem olsun.