Model 275

AUGUST FÖRSTER

August Förster piyanolar, Saksonya’nın sakin bir kesiminde geleneksel yöntemlerle üretilmiştir. Turist izinden uzakta olan, eski geleneklere saygı duyan bir dünyada, geçmişten gelen müzisyenlerin onayını neredeyse hissedilebilir.

Richard Strauss 1864’te şunları yazdı: “Son konser turumda kullandığım August Förster kuyruklu piyanosu benim için sadık bir dost olmuştur. Bütün ses spektrumunda oldukça zengin ve melodik, ve aynı zamanda çalması çok rahattı.”

AUGUST FÖRSTER – Model 275

1937’de Sergei Prokofiev şunu yazmıştı: “August Förster kuyruklu piyano ile çaldığım için çok mutluyum. Hem bas hem de tiz notaların gerçekten üstün ahenk ve melodileri var. Onun mekanizması, tüm dinamik ses katmanlarına kolaylıkla ulaşmamı sağlar. Ayrıca, piyanonun akordu çok iyi korunuyor. Förster’ı tebrik ederim, büyük ölçüde saygımı kazandığını söylemek isterim. “

AUGUST FÖRSTER – Model 275

Tabii ki dünya değişti. August Förster fabrikası dünyanın en eski fabrikalarından biridir; savaş sonrası yıllar boyunca Doğu Almanya’da sosyalist hükümetin üretimden taviz vermesi gerekiyordu. Şimdi, şirket yeni bir çağa ilerliyor. Oldukça yüksek kalitede ve düşük miktarda üretim hatlarıyla August Förster firması, bazı büyük kurumsal markalara özel bir alternatif sunuyor.