A170

STEINGRAEBER

Bu piyanomuzu ‘Kısa kuyruklu piyano’ olarak görmüyoruz, 170 cm olmasına rağmen daha ‘heybetli’ bir görüntüsü vardır. Eşitleri arasında bu piyanomuz ses hacminden dolayı şaşırtmaktadır. A170’in öncü modeli 168’dir ve 1905 yılına geri giderek şimdiki geliştirilmiş haline getirilmiştir.

STAINGRAEBER – A170

En yüksek standartlarda üretilmiş tuş mekanizması bu piyanoyu gerçek bir profesyonel şaheser haline getirir. A170 önemli müzik yayını tarafında ‘sınıfının en iyisi’ yorumlarını almıştır ve bunun yanı sıra Steingraeber piyanoları Larry Fine’ın Piyano Kitabı’nda (The Piano Book) Performans, Güven, Kalite Kontrolü ve Garanti sıralamalarında 1. grup olan ‘En Kaliteli Performans Piyanoları’ arasında yer almaktadır.

STAINGRAEBER – A170

Çok kez ‘sınıfının en iyisi’ ödülü almış, hatta ‘200 cm uzunluğuna kadar olanların arasında en iyi’ ödülüyle büyüklüğünden daha güçlü bir sese sahip olduğunu kanıtlamıştır. Fiziksel boyutta ise farkı olağanüstü geniş formundan kaynaklanmaktadır.

Geniş ufkunu uzun bas tellerine borçludur. Ama en önemlisi klasik bas köprüsüne sahip olmasıdır.

STAINGRAEBER – A170

Dünya piyasasında büyük piyanolar gibi titreşim enerjisini doğrudan salabilen tek kuyruklu salon piyanosudur, çünkü hakiki bir ses köprüsüyle donatılmıştır. Küçük piyanolardaki gibi nasal ses çıkarmasına sebep olan yardımcı köprüsü yoktur. Aynı zamanda çalma tarzı da profesyoneldir ve bu sayede A170 piyanomuz küçük  sahnelerde, üniversitelerde ya da opera binalarında – örneğin Oslo Yeni Opera Binası’nda – yer almaktadır.

STAINGRAEBER – A170

Kalite, Prestij, Tasarım, Estetik bir arada.

Steingraeber A170 evinize çok yakışacak…