KLASİK PİYANOLAR

Konu akustik piyanolar olduğunda enstrümanın sesi kendine özeldir. Kişiliğini gösterir. Bugün bildiğimiz klasik piyano 150 yıl süren bir yenilik, bilim, araştırma ve tutku hikayesidir. Bir çok disiplinin birlikte çalışması sonucudur. Klasik piyanonun parlak siyah kaplaması ve pirinç donanımıyla vurgulanan siyah beyaz estetiği zamansızdır ve zariftir. Müzikal dehayla eş olarak, piyanonun şekli zarifliğin en güzel örneğidir. Klasik bir Kuyruklu Piyano kendi başına bir dekordur.

FAZIOLI-F308

F308

FAZIOLI

Fazioli F308 modeli Fazioli piyano markasının en değerli mücevheridir. En uzun kuyruklu piyano olan bu model, modern ve büyük kapasiteye sahip konser salonları için tasarlanmıştır. Harika gücü ve armonik zenginliği bas kısmındaki arttırılmış tel uzunluğundan gelmektedir. F308 modeli standart olarak Fazioli patentli 4. pedalı da sunmaktadır. Fazioli tarafından bulunmuş olan 4. pedal, piyanistin sesi değiştirmeksizin, ses kaybı yaşamadan sesi kısmasını, daha yumuşak,romantik bir ses elde etmesini sağlar.

Ayrıntılı Bilgi
STEINGRAEBER – E272

CC94

MASON&HAMLIN

1854 yılında kurulan Mason & Hamlin, Amerika’nın en eski ve en saygın piyano üreticilerinden biridir. 19. yüzyılın sonu ve 20. yüzyılın başlarında gelişen yüzlerce Amerikan piyano şirketinin Mason & Hamlin bugün hayatta kalan sadece bir kaç tanesinden biridir.

Mason ve Hamlin piyanolarının üretimi için çalışıyorlar. 70 yetenekli zanaatkârdan oluşan bir işgücü, Piyano çerçevesinden preslemeye kadar bitmiş ürünün ortaya çıkmasına kadar her aşamayı tamamlıyor.

Detaylara dikkat, zaman alır. Bir Mason & Hamlin fabrikadan ayrılmadan önce, en az 12 kez muayene edilir. Miktarı değil kaliteyi seçen Mason & Hamlin, sınırlı sayıda piyano üretir.

Mason & Hamlin, ürünleri yaratmada zaman ve milyonlarca dolar yatırım yapan ileriyi düşünen bir şirkettir. Fakat geleceğe bakan gözüyle birlikte geçmişle ilgili büyük bir deneyim vardır.

Ayrıntılı Bilgi
AUGUST FÖRSTER – Model 275

Model 275

AUGUST FÖRSTER

August Förster piyanoları, Almanya’nın Saksonya eyaletinde sakin bir bölgede el yapımı olarak geleneksel yöntemlerle üretilmektedir. Turistik patikadan uzak, eski geleneklere saygı duyan ve onları yaşatan bir dünyada… Neredeyse eski piyanistlerin beğenisini duyabilirsiniz…

Richard Strauss 1864 şöyle yazmıştır: “Son konser turumda kullandığım August Förster kuyruklu piyanosu benim için sadık bir dost olmuştur. Bütün ses spektrumunda oldukça zengin ve melodik ve aynı zamanda çalması çok rahattı.”

August Förster ve piyanistler arasındaki bu dostluk hala devam etmektedir.

Ayrıntılı Bilgi